الکترومغناطیس ویلیام هیث

جوینده گرامی در این پست شما فایل با عنوان الکترومغناطیس ویلیام هیث را مشاهده می نمایید.
الکترومغناطیس ویلیام هیث|50687842|lga|الکترومغناطیس ویلیام هیث

کتاب الکترومغناطیس مهندسی تالیف ویلیام هیت در بسیاری از دانشگاههای آمریکا به عنوان کتاب اصلی درس الکترومغناطیس در دوره لیسانس مهندسی برق مورد استفاده قرار می گیرد. در تدریس الکترومغناطیس از دو روش استفاده می گردد. یکی اینکه قوانین ماکسول را از ابتدا به عنوان اصولی قبول شده کی پذیرند و کلیه قوانین تجربی را از آنها نتیجه می گیرند و روش دوم آن است که سیر تاریخی را مد نظر قرار داده و با ترکیب و تعمیم آنها قوانین کلی ماکسول در الکترواستاتیک و الکترومغناطیس به دست می آورند. برای این درس پایه ای ، در این کتاب از روش اول استفاده شده است.


گرچه اکثر برنامه های درسی مهندسی برق با بررسی مدارهای الکتریکی و مغناطیسی شروع می شوند ولی اکنون پی برده اند که بررسی نظریه میدانهای مغناطیسی و الکتریکی به نحوی اساسی تر سزاوار توجه مجددی طی یک برنامه است.


در برنامه لیسانس مهندسی برق این درس می تواند پس از تدریس فیزیک الکنریسیته و آنالیز به عنوان درسی اجباری تلقی شود و پایه های رشته های تخصص برق قرار گیرد. همچنین این درس برای رشته تخصصی علوم ارتباطی و ماکروویو پیش نیاز درس های میدان ها و امواج و آنتن ها و نیز برای رشته تخصصی قدرت پیش نیاز درسهای مربوط به ماشین های الکتریکی و انتقال انرژی محسوب گردد.


در مورد نویسنده کتاب لازم دیدیم اشاره ای بکنیم تا خواننده از مراتب علمی او آگاه گردد : ویلیام ه . هیت ، مولف این کتاب در اول ژوئیه ۱۹۲۵ در شهر ویلمت از ایالت ایلی نوی آمریکا متولد شد . تحصیلات خود را در دانشگاه ایالتی ایلی نوی به پایان آورد و در سال ۱۹۵۴ درجه دکتری در مهندسی برق گرفت . از ۱۹۴۸ تاکنون ، در مقامهای استاد یاری ، دانشیاری و استادی دانشگاه پردو در رشته الکترومغناطیس به تدرس و تحقیق مشغول بوده و از سال ۱۹۶۲ تا ۶۵ ریاست دانشکده برق این دانشگاه را عهده دار بودهنويسنده / مترجم : ویلیام هیت/خداداد القابی-آلن باغداساریان


زبان کتاب : فارسی


حجم کتاب : 13.8 مگابایت


نوع فايل : PDF


تعداد صفحه : 597


منبع:takbook.comمطالب دیگر:
🔗تحقیق درباره مسئوليتهاي اجتماعي مديران و بنگاههاي كسب و كار🔗تحقیق درباره مهندسی کشاورزی 🔗تحقیق درباره ساخت و ساز 🔗تحقیق درباره مهندسي مكانيك 🔗تحقیق درباره مهارتهای نیروی انسانی در سازمانهای امروزی🔗تحقیق درباره ده انقلاب در یک انقلاب🔗تحقیق درباره مباحث و ديدگاه‌هاي موجود در زمينه تعامل انتقال فناوري و توسعه در كشورهاي در حال توسعه🔗تحقیق درباره معناي لغوي – اصطلاحي مبادله وچگونگي اداء آن🔗تحقیق درباره آب درمانی به روش بیرونی🔗تحقیق درباره مبعث پيامبر اكرم 🔗تحقیق درباره منابع انساني با كيفيت كليد طلايي رقابت🔗تحقیق درباره منجى موعود و ما🔗تحقیق درباره شاخه مازه‌داران 🔗تحقیق درباره دوران پيغمبري عيسي 🔗تحقیق درباره ماشینهای کشاورزی و مکانیزاسیون🔗تحقیق درباره دانستني هايي از تغذيه 🔗تحقیق درباره موانع كارآفريني🔗تحقیق درباره غده پاراتيروئيد🔗تحقیق درباره آویشن باغی🔗تحقیق درباره موتورهای درون سوز (موتورهای احتراق داخلی)🔗تحقیق درباره مالچ ها 🔗تحقیق درباره موقوفات فاطمه🔗تحقیق در مورد سختی آب🔗تحقیق در مورد سخت افزار كامپيوتر Ram ، IC🔗تحقیق در مورد سد دوستی