صنایع چوب

جوینده گرامی در این پست شما فایل با عنوان صنایع چوب را مشاهده می نمایید.
صنایع چوب|50687839|lga|

حجم فایل : 225.3 KB
نوع فایل : پاور پوینت
تعداد اسلاید ها : 66
بسم الله الرّحمن الرّحیم موضوع:
فهرست

دانسیته یا جرم ویژه یا چگالی-جرم-وزن-وزن مخصوص-نقل ویژه
چوب شناسی ( مطالب متفرقه)
چوب شناسی(سوزنی برگان- کراسفیلد)
چوب شناسی(سوزنی برگان-تراکئیدها)
صنايع تخته لايه و روكش چوبي
کابینت
منابع
دانسیته : Density

دانستیه همون چگالی هست همون جرم ویژه هست و واحدش گرم بر سانتی متر مکعب است یا کیلوگرم بر متر مکعبه و همون ظاهری و حقیقی و بحرانی به قول آقای احمدی در مورد دانسیته صادق هست .
P=m/v
وزن : Weight

برای آسون شدن فراگیری مطالب بعدی میخوام بگم اینه که وزن هر جسم برابر بر جرم جسم در شتاب ثقل است . در واقع فرمولش اینه :
W=mg
که در واقع m (Mass) همون جرم است که واحدش کیلوگرم یا گرم است و g هم همون شتاب ثقل زمینه که واحدش m/s-2 یا همون متر بر مجذور ثانیه است . پس واحد وزن میشه kg*m/s2 که همون نیوتن است . پس واحد وزن نیتوتن است . نکته ای که آقای کمره ای بیان کردند درسته چون شتاب ثقل برابر با 9.8 است پس داریم :
W=m*9.8
پس در واقع وزن 9.8 برابر جرم است . پس وزن از جرم بزرگتره . وزن مخصوص ( ویژه ) :Specific Weight
برابر با فرمول مقابل هست :
Gamma=pg
که گاما : همون وزن مخصوص ( ویژه ) است و واحدش نیوتن بر متر مکعب است . p همون دانسیته یا چگالی است که واحدش kg/m3 است و واحد g هم که m/s2 است پس وزن مخصوص واحدش میشه : kg/m3*m/s2که kg*m/s2 همون نیوتن است بنابر این میشه مترمکعب / نیوتن . میشه نتیجه گرفت که وزن مخصوص 9.8 برابر دانسیته است .
ثقل ویژه ( مخصوص) : Specific Gravity
که با حرف G نشونش میدن و برابر است با دانسیته جسم تقسیم بر دانسیته آب که اینجا آقای کمره ای گفته بودند وزن مخصوص جسم به وزن مخصوص آب درستش دانسیته یا همون چگالی یا همون جرم ویژه جسم به دانسیته یا چگالی یا جرم ویژه آب است . البته اگه وزن مخصوص جسم به وزن مخصوص آب هم در نظر بگیریم جوابها یکی است و بیان آقای کمره ای درسته ولی خوب تو منابع به جای وزن مخصوص دانسیته بیان شده و همون طور که دوست خوبم آقای کمره ای گفتند واحد نداره ولی خوب از اونجایی که دانسیته آب برابر با 1 گرم بر سانتی مترمکعب است ثقل ویژه برابر با همون دانسیته جسم به گرم بر سانتی متر مکعب است البته بدون واحد .
برگشت حالا کانال رزینی تروماتیک در نراد وجود داره خوب اینم میتونه وجود داشته باشه و میتونه نکته ای باشه . . . در مورد فقط و فقط هم که نوشتم باید بگم که من برای حالت کنکوری و نکته ای که بیان میکنم فقط و فقط رو مینویسم که تو ذهن کسایی که میخونن خوب جا بگیره وگرنه اصلا فقط و فقط تو علم کلمات درست و جالبی نیست . از یک ی عزیز باز تشکر میکنم به خاطر توجهش به وبلاگ من و مطالبی که مینویسم . حالا برای اینکه اشتباه زیادی...مطالب دیگر:
🔑بررسی جایگزینی آجر و سفال با بتن سبک🔑بررسی اجزا و ناف در گیاه لوبیا🔑گزارش كارآموزی در دفتر فني مهندس جاويد سازه🔑عوامل موثر در کیفیت بهداشتی شیر از مرحله تولید تا مصرف🔑بررسی و مطالعه بيـماري سل گـاوي🔑بررسی دستگاه آبياری هوشمند گلدانها و گلخانه ها🔑بررسی انواع تکنیک عقیم سازی حشرات Sterile Insect Technique🔑فساد اداری و علل و عوامل و راه های مبارزه با فساد اداری🔑بررسی آثار رواني و كاركردهاي روانشناسي تبليغات🔑انرژی زمین گرمایی و انواع كاربردهای انرژی زمین گرمایی🔑رژيم غذايي مكملهاي كراتين و سازگاري عضلاني با مقاومت اضافه بار🔑بررسی مورفولوژی و ویژگی های گل رز🔑بررسی خواص لیمو ترش و عوامل موثر بر تركيبات مركبات🔑بررسی و آشنایی با عملکرد موتورهای شش زمانه🔑متالورژی نیکل تشويه الکترولیز🔑بررسی نقش افزودني هاي بتن در مقاوم سازي سازه ها🔑بررسی امکانات مورد نیاز پرورش جوجه و بیماری ها و انواع نژادهای جوجه🔑عوامل مؤثر و نقش معلم و والدین در شكوفايي خلاقيت كودكان🔑فقر و راه های کاهش و مبارزه با فقر و استراتژي فقر زدايي🔑آموزش چگونگي ارائه مقالات و سمينارها🔑بررسی سيستم‌هاي لوله‌كشي در نيروگاه‌ها🔑طرح درس: بررسی رفع مشکل استرس در دانش آموزان درس ریاضی🔑بررسی معيار انتخاب فلز جوش آلومينيوم وامتزاج فلز پايه و فلز جوش🔑بررسی گیاه شناسی و کاشت و داشت و برداشت گیاه سویا🔑گزارش کارآموزی در یک دفتر ساختمانی