صنعت جوشکاری

جوینده گرامی در این پست شما فایل با عنوان صنعت جوشکاری را مشاهده می نمایید.
صنعت جوشکاری|50687838|lga|

حجم فایل : 959.1 KB
نوع فایل : پاور پوینت
تعداد اسلاید ها : 44

موضوع :


احتیاجات بشر ، اتصال و جوش را در همه موارد خواستار بوده است ، مثلاً از رومی‌های قدیم ، فردی به نام"پلینی" از لحیم به نام آرژانتاریم و ترناریم استفاده می‌کرد که دارای مقداری مساوی قلع و سرب بود و ترنایم دارای دو قسمت سرب و یک قسمت قلع بود که هنوز هم با پرکنندگی مورد استفاده قرار می‌گیرند.


دقت و ترکیبات شیمیایی و دستگاههای متداول طلاسازی از قدیم‌الایام در جواهرات با چسباندن ذرات ریز طلا بر روی سطح آن با استفاده از مخلوط نمک و مس و صمغ آلی که با حرارت ، صمغ را کربونیزه نموده ، نمک مس را به مس احیاء می‌کنند و با درست کردن آلیاژ طلا ، ذرات ریز طلا را جوش می‌دهند و تاریخچه ای به شرح زیر دارند: "برناندوز" روسی در 1886 ، قوس جوشکاری را مورد استفاده قرار داد.
• "موسیان" در 1881 قوس کربنی را برای ذوب فلزات مورد استفاده قرار داد.
•"اسلاویانوف" الکترودهای قابل مصرف را در جوشکاری بکار گرفت.
•"ژول" در 1856 به فکر جوشکاری مقاومتی افتاد.
•"لوشاتلیه" در 1895 لوله اکسی‌استیلن را کشف و معرفی کرد. • "الیهو تامسون" آمریکائی از جوشکاری مقاومتی در سال 7-1876 استفاده کرد.
چون علم جوشکاری همراه با گنج تخصصی بود ، یعنی هر جوشکار ماهر در طی تاریخ درآمد زیادی داشت ، سبب شد که اسرار خود را از یکدیگر مخفی نمایند . مثلاً هنوز هم در مورد لحیم آلومینیوم و آلیاژ ، آن را از یکدیگر مخفی نگه می‌دارند . در جریان جنگهای جهانی اول و دوم جوشکاری پیشرفت زیادی کرد .
احتیاجات بشر به اتصالات مدرن ، سبک ، محکم و مقاوم در سالهای اخیر و مخصوصاً بیست سال اخیر ، سبب توسعه سریع این فن گردید و سرمایه‌گذاری ‌های عظیم چه از طرف دولتها و چه صنایع نظامی و تخصصی در این مورد اعمال گردید و مخصوصاً رقابت‌های انسانها در علوم هسته‌ای ( که فقط برای صلح باید باشد ) ، یکی دیگر از علل پیشرفت فوق سریع این فن در چند ده سال اخیر شد که به علم جوشکاری تبدیل گردید. جوشکاریSMAW

این عبارت مخفف Stick Metal Arc Welding میباشد . این روش جوشکاری که معمول ترین و شایع ترین نوع جوشکاری در ایران می باشد ، توسط الکترود کوتاه و روپوش دار انجام می شود که به آن الکترود قلمی یا قدی یا شاخه ای گفته میشود . طول این گونه الکترود ها عموما 15 الی 45 سانتیمتر بوده اما جهت مصارف خاص طولهای بلند تر نیز تولید میگردد . قطر الکترود نیز تابع نیاز مصرف است ، که از 5/1 میلیمتر تا 6 میلیمتر مصرف عمومی دارد و گاهاً برای مصارف خاص قطرهای دیگری نیز تولید میشود . این الکترودها از دو قسمت متمایز تشکیل میشوند . یکی مغزی الکترود که از نوعی فلز به شکل ROD است و دوم پوشش الکترود که مخلوطی از مواد شیمیایی و معدنی است . روش جوشکاری در این نوع سیستم اکثرا دستی ( Manual ) است و گاهی نیز سیستم را تا حدی ماشینی میکنند و به دلیل اینکه الکترود مداوم میبایستی تعو...مطالب دیگر:
هنجارها و ناهنجار هاي موجود در جامعه و نقش آن بر زندگي جوانانتحقیق هنر در ایرانویروسها و سیستمهای امنیتیویندوز سرور 2003اجاره انسان و قوانين آناجتماعي شدن كودكارزش مديريت استراتژيكارزشیابی کیفی و بازخوردهای یادگیری-یاددهیپاورپوینت مشکلات، نواقص و نکات اجرایی پروژه های ساختمانیشیپ فایل محدوده سیاسی شهرستان آمل (واقع در استان مازندران)شیپ فایل محدوده سیاسی شهرستان بابل (واقع در استان مازندران)شیپ فایل محدوده سیاسی شهرستان بابلسر (واقع در استان مازندران)شیپ فایل محدوده سیاسی شهرستان بهشهر (واقع در استان مازندران)شیپ فایل محدوده سیاسی شهرستان چالوس (واقع در استان مازندران)شیپ فایل محدوده سیاسی شهرستان قائم شهر (واقع در استان مازندران)شیپ فایل محدوده سیاسی شهرستان جویبار (واقع در استان مازندران)شیپ فایل محدوده سیاسی شهرستان محمودآباد (واقع در استان مازندران)شیپ فایل محدوده سیاسی شهرستان نکا (واقع در استان مازندران)شیپ فایل محدوده سیاسی شهرستان نوشهر (واقع در استان مازندران)شیپ فایل محدوده سیاسی شهرستان نور (واقع در استان مازندران)شیپ فایل محدوده سیاسی شهرستان رامسر (واقع در استان مازندران)شیپ فایل محدوده سیاسی شهرستان ساری (واقع در استان مازندران)شیپ فایل محدوده سیاسی شهرستان سوادکوه (واقع در استان مازندران)شیپ فایل محدوده سیاسی شهرستان تنکابن (واقع در استان مازندران)شیپ فایل محدوده سیاسی شهرستان اراک (واقع در استان مرکزی)